Ankara Lastikli Çarşaf Toptan

ileadmin

Ankara Lastikli Çarşaf Toptan

Ankara lastikli çarşaf toptan Ev çarşaflarında, otel çarşaflarında, öğrenci yurdu çarşaflarında ve genel amaçla kullanılan çarşaflarda lastikli çarşaf düz dikişli çarşaflar kullanılır lastikli çarşafın kenar duvar yüksekliklerinin geniş olması gerekmektedir yoksa yatağı tamamen kapatmaz ve takarken içerisindeki lastik kopabilir lastikli çarşaflarda kullanılan kumaşın tel sayısı, pamuk ve iplik kalitesi de çok önemlidir kumaş çeşitlerinin önde gelenleri yüzde yüz ( %100 ) pamuk kumaş, poplin kumaş, patiska kumaş, hasse kumaş saten kumaş, penye pamuk kumaş, havlu pamuk kumaş ve polyester kumaş kullanılmaktadır. polyester olan kumaşı genelde oteller, misafirhaneler, öğrenci yurtları gibi kurumlar kullanmaktadır çünkü yıkandığı zaman leke tutmaz ve ütü istemez.

lastikli çarşaf yatağa takıldığı zaman gergin ve daha estetik durduğu için son zamanlarda çok fazla talep görmektedir.

Lastikli çarşaf ölçülerin en çok kullanılanları 90×200 100×200 110×200 120×200 140×200 150×200 160×200 180×200 200×200 dir. özel ölçülerde lastikli çarşaf dikilir. onun için butik ev tekstili üretimi yapan yerler tercih edilir ama seri üretime göre daha maliyetli çıkabilir.

Penye lastikli çarşafların üretimi diğer kumaş lastikli çarşaflara göre daha ucuz ve daha kolaydır çünkü esnek bir yapıya sahiptir. bu kumaş metre kare gramına göre kalınlık ve incelik göstrebilir.

Havlu lastikli çarşaflar yüzey olarak daha pütürlüdür daha az tercih edilir genelde kullanımı yatağın üzerine koruyucu olarak takılır hem yatak kirlenmez hem de

çarşafın kaymasını yüksek oranda engeleler

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın