Alez Yatak Koruyucu

ileadmin

Alez Yatak Koruyucu

Ankara ev tekstili olarak Alez yani yatak koruyucu imlatımız sektöre başladığımız günden itibaren kaliteden ödün vermeden devam etmektedir.

Alez yatak koruyucu; kapitone alez ve sıvı geçirmez alez olarak iki çeşitte yapılmaktadır. Birde tek kullanımlık alezler vardır fakat bu ürünü firmamız üretmemektedir.

Kapitone alez;

Kapitone kumaşın nasıl meydana geldiğini kısa bir şekilde açıklarsak iki kumaş arasına silikon, elyaf, yün gibi ürünleri tost şeklinde özel makinalarda desen vererek dikiş yapmasıyla oluşan kumaş çeşiti dir.

Kapitone yatak koruyucu alez ne için kullanılır?

Kapitone yatak koruyucu alez üretimi yapılırken kullanılan kumaş içerisine kullanılan hammaddenin kalitesi, temizliği, kapitone dikişi yapılırken sıklık, kenarına kullanılan biye dikişi ve yatağı saracak olan lastik çok önemlidir.
Çünkü Kumaşının %100 pamuklu ve tel sayısının yüksek olması kullanım konforunu arttırmaktadır. Dikiş, ham madde kalitesi de kullanma ve yıkanma esnasında daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Sıvı geçirmez alezlerde kullanılan kumaşlar %100 pamuklu kumaşın alt kısmına mebran uygulanarak sıvının yatağa sızması önlenmelidir.

En çok tercih edilen alez çeşitleri lastikli ve fitted yanı komple lastikli alezlerdir.

Alez ölçüleri tek kişilik ve çift kişilik yani 90×190 100×200 120×200 140×200 160×200 180×200 200×200 ölçülerdir.

Ankara’da ev tekstili alez imalatı ve toptan satışı yapan firmamızın stoklarında her zaman bulunmaktadır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın